O mne

malujsvojsvet

O mne

Ing. Zuzana Kudlová - lektorka výtvarných kurzov

Pre každého byť šťastným znamená niečo iné, najdôležitejšie je zistiť, čo to je a ísť si za tým.
To čo hovorí moja duša, som začala rozumieť cez moje obrazy. Ja maľujem obrazy a obrazy maľujú mňa, v tom čo maľujem nachádzam odpovede na môj život.
Maľovanie mi pomohlo rozmotať zauzlené klbko môjho života a opustiť profesiu v ktorej som nenašla šťastie a naplnenie môjho života.
Pracovala som v stavebnej profesii a neustále som si zvyšovala svoju kvalifikáciu a neustále som viac a viac pracovala cez týždeň 8 hod. denne ako zamestnanec firmy a potom ďalšie hodiny v mojej súkromnej profesii. A ani to nestačilo aj víkendy som trávila pracovne. Stále som len čakala na ten pocit spokojnosti a šťastia, ktorý však stále neprichádza zato však prišli rôzne zdravotné problémy, vyčerpanosť a únava. Tento stav ma prinútil zastaviť sa a prehodnotiť môj spôsob života. Tak som začala hľadať rôzne cesty ako sa dostať z tohto kola von. Šťastnou náhodou som sa dostala na kurz maľovania s lektorom Laszlom Biharim z Budapešti, ktorý bol priamym žiakom Betty Edwort, autorky techniky "maľovania pravou mozgovou hemisférou ". Na kurze som namaľovala svoj úplne prvý portrét - bol to portrét dievčatka z utečeneckého tábora v Afganistane. Pre mňa to bol tak silný zážitok, ktorý sa slovami nedá vôbec popísať, v tom portréte som našla samu seba a v očiach som uvidela to, čo som predtým nikdy nevidela, akoby ten závoj, ktorý máme pred očami a bráni nám vidieť pravdu, zrazu zmizol a svet a môj život som uvidela inak.
Toto bol dôležitý moment v mojom živote, ktorý mi zmenil od základov celý môj dovtedajší život.
Tak sa začala písať nová kapitola môjho života. Bolo to tak silné volanie mojej duše a ja som ju konečne v mojich 50. rokoch života počúvala a nasledovala. Začala som sa intenzívne venovať maľovaniu, absolvovala som rôzne kurzy a študovala som sa rôzne netradičné techniky maľovania. Odvtedy sa intenzívne venujem vlastnej tvorbe a vediem kurzy maľovania netradičnými technikami, ktoré nenájdete v našich klasických školách.
Na kurzoch Vás naučím, nielen maľovať, ale zároveň Vám pomôžem spojiť sa so svojim vnútorným svetom, nájsť samu seba, zmeniť pohľad na život a vykročiť po tej správnej ceste k splneniu životného poslania.
Tak nech sa páči, vyberte si z ponuky mojich kurzov a bude mi potešením spolu s Vami "MAĽOVAŤ SVOJ SVET".
S LÁSKOU Zuzka