Maľovanie na hodváb

výtvarné

Maľovanie na hodváb

Čo je mandala?
Mandala je obraz, ktorý tvoríme do kruhu. V kruhu sa odohráva dej farieb a foriem. Zvláštnou až čarovnou formou komunikuje s našou dušou.
Mandaly- v Sloveanskom jazyku nazývané ČAROKRUHY , majú silné terapeutické účinky, dokážu motivovať a stimulovať človeka v konkrétnej životnej oblasti , môžu podporiť schopnosť koncentrácie , pomáhajú pri procese čistenia myšlienok, uzdravenia sa z rôznych psychických chorôb ( napr. depresii , migrén a pod.)

Čo sa deje pri tvorení mandaly ?
Tvorba mandaly je kreatívny proces, nezávislý na skúsenostiach s kreslením. Mení smerovanie pozornosti smerom z vonka dovnútra, pomáha nám spojiť sa so sebou so svojim vyšším JA a nájsť odpovede na mnoho otázok.
Je to terapeutická, radostná a relaxačná činnosť. Mandala sa kreslí tak , ako ju cíti tvoje srdce , nie je možné oklamať , jednoducho sa to nedá.

Kurz intuitívneho maľovania mandaly na hodváb.
Intuitívna maľba je skvelým vodítkom k tomu, ako sa spojiť so svojim vnútorným svetom a prejaviť ho prostredníctvom maľby. Na kurze sa naučíme maľovať technikou na hodváb, ktorá je veľmi jednoduchá a prístupná každému, vôbec nie sú potrebné žiadne skúsenosti s maľovaním.
Kurz je zameraný hlavne na aktiváciu tvorivej energie , ktorá v každom z nás drieme. Na kurze sa naučíme pracovať so zámerom v prítomnom okamihu tvorenia. Zámer nám pomôže priblížiť sa k tomu, kam sa v živote chceme posunúť. Vložiť tento zámer do vznikajúceho obrazu mandaly znamená ,vytvoriť si vlastnú terapeutickú a energetickú funkčnú pomôcku, ktorá nám bude zámer pripomínať a podporovať nás v ňom. Kurz je jednodňový, prebieha od 9.hod do cca 17.hod. Najnižšia veková kategória je 12 rokov, horná hranica je neobmedzená. Všetky pomôcky na kreslenie (hodváb, farby, kontúry, štetce, rámy) sú zabezpečené.
Každý z účastníkov kurzu si odnáša domov vlastný originálny obraz mandaly o rozmeroch 30 x 30 cm, ktorý si už priamo môžete zavesiť na stenu ( nie je potrebné žiadné rámovanie ).
Mojím zámerom je vytvoriť Vám, harmonické podmienky na to, aby vaše duše prehovorili cez maľbu a otvorili Váš tvorivý potenciál.